Yüzde 24 prim potansiyeli olan hisse

Yüzde 24 prim potansiyeli olan hisse

Bizim Menkul, THY için hedef fiyatını 11,40TL'den 11,20TL'ye indirdi, 'Endeksin Üzerinde Getiri' tavsiyesini ise korudu

A+A-

Bizim Menkul Değerler, THY için hedef fiyatını 11,40TL'den 11,20TL'ye indirdi ve 'Endeksin Üzerinde Getiri' tavsiyesini koruduklarını belirtti. THY hisseleri 26 Şubat tarihli son kapanışını 9.00 liradan gerçekleştirmişti. Hedef fiyat THY hisseleri için yüzde 24.44 prim potansiyeli anlamına geliyor.

Raporda şu değerlendirme yapıldı:

"Yılın son çeyreğinde karlılığını beklentilerin üzerinde artıran THYAO için 09/12/2014 tarihinde 11,40TL olarak belirlediğimiz 12 aylık hedef fiyatımızı Çarpan ve İNA yöntemiyle ulaştığımız değerlerde yapılan güncellemeler sonucunda 11,20 TL olarak aşağı yönde revize ediyoruz.

Yeni hedef fiyatımızı belirlememizde önümüzdeki dönemlerde petrol fiyatları, Euro/TL ve Dolar/TL varsayımlarımızdaki değişiklikler sebebiyle karlılık marjlarında ve şirketin açıkladığı en son filo planına göre yatırım harcamaları ve büyüme tahminlerimizdeki güncellemeler etkili olmuştur.

Risksiz getiri oranı tahminimizde 50 baz puan artışa gidilmesi sebebiyle AOSM varsayımımızda da artış olmuştur. Model portföyümüzde bulunan THYAO hisse senetleri için önümüzdeki 12 ayda %24 getiri potansiyeli ile "Endeksin Üzerinde Getiri" öngörmekteyiz."

 

THY HİSSE DETAY SAYFASI

BUGÜNÜN DİĞER HİSSE ÖNERİLERİ

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.