Yüzde 61 prim potansiyelli hisseler

Yüzde 61 prim potansiyelli hisseler

HSBC, GYO hisseleri ile ilgili yeni hedef fiyat ve tavsiyelerini açıkladı. 5 hisse için yapılan değerlendirmede prim potansiyelleri yüzde 19'dan yüzde 61'e deği

A+A-

HSBC, GYO hisseleri ile ilgili yeni hedef fiyat ve tavsiyelerini açıkladı. HSBC, GYO hisseleri ile ilgili yeni hedef fiyat ve tavsiyelerini açıkladı. 5 hisse için yapılan değerlendirmede prim potansiyelleri yüzde 19'dan yüzde 61'e değişiyor.

HSBC Emlak GYO hisseleri için verdiği tavsiyeyi, "Endekse Paralel Getiri"den "Endeks Üstü Getiri"ye yükseltti. HSBC'nin açıkladığı raporda Torunlar GYO için verilen hedef fiyat ile 21 Ekim tarihli kapanış yüzde 61.39'luk prim potansiyeline işaret ediyor.  HSBC'nin konu ile ilgili raporunda şu değerlendirmeler yapıldı:

"Gelişmekte olan piyasalarda önümüzdeki 5 yılda gayrimenkule olan talebi etkileyen temel faktörler olan nüfus büyümesi, konut alım gücü ve yabancı talebinin sektörel etkilerini takibimizde olan ülkelerde inceledik.

Türkiye uzun vadede nüfus büyümesi, alım gücünde mortgage finansman hacmi büyümesi ve artan dış talep açısından ön plana çıkan ülkeler arasında yer alıyor. Ancak kısa vadede faizdeki hareketlilik dolayısıyla alım gücünde ortaya çıkan dalgalanmalar ve yasal düzenlemelerdeki belirsizlik sektördeki talep büyümesinin önüne geçen temel faktörler olarak öne çıkıyor.

Türkiye'de en beğendiğimiz hisseler daha cazip bir risk/getiri profili sunmaları açısından Halk GMYO ve İş GMYO olarak öne çıkıyor. Emlak Konut GMYO'nun da son dönemdeki gerilemesini takiben değerleme açısından cazip bir noktaya geldiğini düşünüyor ve önerimizi Endeksin Üzerinde Getiri'ye yükseltiyoruz. Torunlar GMYO için Endeksin Üzerinde. Getiri önerimizi, Sinpaş GMYO için de Endekse Paralel Getiri önerimizi koruyoruz. "

 

HisseHisse TavsiyeHedef FiyatSon% Prim
SenediEskiYeniEskiYeniFiyat Potansiyeli
Emlak GYOEPGEÜG3.003.202.3933.89
Halk GYOEÜGEÜG1.551.701.1153.15
İş GYO  EÜGEÜG1.801.851.2844.53
Sinpaş GYOEPGEPG1.001.050.8819.32
Torunlar GYOEÜGEÜG4.105.103.1661.39

Son Fiyat: 21 Ekim 2014 tarihli kapanış fiyatıdır

EPG: Endekse Paralel Getiri    EÜG: Endeks Üzerinde Getiri


SON 5 YILIN EN İYİ HİSSE SENETLERİ

 

TENKİSAT DOĞAN HİSSELERİNİ UÇURDU

 

ARACI KURUM HİSSE SENEDİ ÖNERİLERİ

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.