2. seansta kayıp devam ediyor

2. seansta kayıp devam ediyor

Eksik seansta yüzde 1.18 değer yitiren hisse netlerindeki kayıp 2. seansta da devam ediyor. İlk seanstaki bazı işlemler iptal edildi

A+A-

Borsa İstanbul 100 endeksi teknik arıza nedeniyle gecikmeli olarak başladığı 2. seansta da değer yitirmeye devam ediyor. 15:30'da başlayan 2. seansta açılışla birlikte yükselişe geçen endeks daha sonra artan satışlarla gerilmeye başladı. Endeks saat 16:05 itibarıyla 66 bin 417 puana seviyelerinde hareket ediyor. 

Ayrıca Borsa İstanbul'dan yapılan duyuruda Gelişen İşletmeler Piyasası'nda işlem gören BAKAN.E ve Serbest İşlem Platformu'nda işlem gören ASCEL.E, AYES.E, BALAT.E ve BASCM.E işlem sıraları birinci seansta meydana gelen teknik sorun sebebiyle açılış seansından sonra işlem görmediği belirtilerek "Birinci seansın açılış seansında gerçekleşen işlemler geçerlidir. Söz konusu paylarda yukarda belirtilen teknik sorun nedeniyle 1. Seans tek fiyat seansı yapılmamıştır. 2. Seans işlemleri ise yapılmayacaktır" denildi. Borsa İstanbul'dan ilk seans ile ilgili yapılan duyuruda ise, Pay Piyasası'nda birinci seansta gerçekleşen 80383 numaralı sözleşme numarasından 80470 numaralı sözleşme numarasına kadarki sözleşmeler iptal edildi.


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.