8 şirketin lisansı iptal edildi

8 şirketin lisansı iptal edildi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, mevzuata aykırı hareket ettiği tespit edilen 8 LPG şirketinin madeni yağ lisansını da iptal etti

A+A-

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, mevzuata aykırı hareket ettiği tespit edilen 8 LPG şirketinin madeni yağ lisansını da iptal etti ve 22 akaryakıt dağıtım şirketine 5 milyon 525 bin 767 lira para cezası kesti.

Resmi Gazete’de yayınlanan ilanlara göre EPDK mevzuata aykırı hareket ettiği tespit edilen 8 şirketin madeni yağlar lisansını iptal etti, 22 şirket ve bayiye Kurul kararı ile 5 milyon 525 bin 767 lira para cezası kesti ve 8 şirket ve bayiden de yazılı savunma istedi.

8 ŞİRKETE LİSANSI İPTALİ


Me-Sa Petrol,Necmettin Selimoğlu-Marka Kimya, Or-San Petrokimya, Petroil Madeni Yağ,Sistem Grup Otomotiv, Tezer İnşaat, Vizyon Grup Madeni Yağ, Selçuklu Madeni Yağ şirketlerinin madeni yağ lisansları iptal edildi. piyasa faaliyetinde bulunamayacak bu şirketler aynı zamanda 67.692, -TL.tutarındaki idari para cezasına çarptırıldılar.

22 ŞİRKETE PARA CEZASI


EPDK mevzuata aykırı hareket ettiği tespit edilen 20 şirket ve bayiye Kurul kararı ile para cezası kesti. Buna göre para cezası kesilen şirketler: DRM Havacılık Denizcilik, Em-Ma Petrol,Eta Madeni Yağ, Gürsoy Akaryakıt, Kulu Grup Akaryakıt, Mercan Oto Emlak Petrol, Raman Akaryakıt, Zahter Oto, KÖSE MADENİ YAĞLAR PET,Me-Sa Petrol, Necmettin Selimoğlu-Marka Kimya, Or-San Petrokimya, Öztürk N-F Gres Madeni Yağ, Parkpet Akaryakıt, Petroil Madeni Yağ, Prestij Akaryakıt, Selçuklu Madeni Yağ, Sistem Grup Otomotiv, Tar-Yak Petrol, Tezer İnşaat, Vizyon Grup Madeni Yağ, Parkpet Akaryakıt,

8 ŞİRKETTEN YAZILI SAVUNMA İSTENDİ


EPDK mevzuata aykırı hareket ettiği tespit edilen 4 şirket ve bayiden yazılı savunma istedi. Yazılı savunması istenen şirketler: ABC Grup Akaryakıt, Gürsoy Akaryakıt, Ah-Pet Çoruk Akaryakıt, MusraPetrol, Konartek Petrol, Metyağ Kimya, BLN Akaryakıt, Mys Petrol. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.