ABD, Çin'e vergileri 60 gün erteliyor

ABD, Çin'e vergileri 60 gün erteliyor

Trump'ın, ticaret müzakerini sürdürmek amacıyla Çin ürünlerine uygulanması planlanan gümrük vergileri için belirtilen tarihi 60 gün uzatmayı planladığı belirtildi

A+A-

ABD Başkanı Donald Trump'ın, ticaret müzakerini sürdürmek amacıyla Çin ürünlerine uygulanması planlanan gümrük vergileri için belirtilen tarihi 60 gün uzatmayı planladığı belirtildi

Konuya yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre, ABD Başkanı Donald Trump Çin'e uygulamayı düşündüğü gümrük tarifelerindeki artışı 60 gün süreyle ertelemeyi düşünüyor.

Salı günü ABD Başkanı Donald Trump, eğer Çin ekonomi politikalarında derin yapısal değişikliklere gitmeyi kabul ederse ve ticaret müzakelerinde anlaşmaya yaklaşılırsa, 1 Mart olan 200 milyar dolarlık Çin ürününe uygulanması planlanan yüksek gümrük vergisi tarifelerini erteleme fikrine açık olduğunu söylemişti.

Kaynaklar, ticaret müzakelerinin sürmesi için Trump'ın belirtilen tarihe 60 gün daha eklemeyi düşündüğü belirtildi.

Başkan Trump, Perşembe ve Cuma günü bakanlıklar seviyesinde sürecek olan ticaret görüşmeleri için "Beijing'deki ticaret müzakeleri son derece iyi gidiyor" dedi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.