Akbank'a müşteri memnuniyeti ödülü

Akbank'a müşteri memnuniyeti ödülü

Akbank, "Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi - TMME" araştırmasında Bireysel Bankacılık Sektörü-Özel Bankalar markaları arasında 74 puanla birinci oldu

A+A-

Akbank, "Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi - TMME" araştırmasında Bireysel Bankacılık Sektörü-Özel Bankalar markaları arasında 74 puanla birinci oldu.

Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, KalDer ve uluslararası araştırma kuruluşu KA Araştırma tarafından her sene gerçekleştirilen "Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi - TMME" araştırmasının sonuçları açıklandı.

81 ilde tüketicilerle görüşmeler yoluyla yapılan Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi'nin sonuçlarına göre, Akbank geçen yıl "Bireysel Bankacılık Sektörü - Özel Bankalar" kategorisinde sektör birincisi seçildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, bankanın, tüketicilerin değerlendirmeleriyle gerçekleştirilen "Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi"nde özel bankalar arasında birinci seçilmesinden gurur duyduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Yüksek müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesi tüm sektörlerde marka bilinirliğinin, tercih edilmenin ve başarının en önemli anahtarlarından biri. Akbank olarak kurulduğumuz günden bu yana 'müşterilerimizle birlikte büyüme' fikrine inandık, 'müşteri odaklı bankacılık anlayışı'na her zaman sahip çıktık ve bu anlayışımızı istikrarlı biçimde sürdürdük. Bu alandaki çalışmalarımızla sektörümüze öncülük etmeye de devam ediyoruz. Son 10 yılda, müşteri memnuniyeti ve müşteri odaklılık anlayışımızı çok daha sistematik ve yapısal bir platforma taşıdık. 10 yıl önce kurduğumuz ve o tarihten itibaren adım adım geliştirdiğimiz 'Kalite Yönetimi Sistemi'miz ile hizmet kalitemizi müşterilerimizle her temasımızda ölçüyor ve geliştiriyoruz. Her dönem yeni kazanımlarla yolumuza devam ediyoruz."

Binbaşgil, 2012 yılı başında hizmet kalitelerini bir adım daha öne çıkarabilmek ve iş süreçlerini daha da müşteri odaklı kılabilmek için "İyileştirmeler Sizin İçin" programını hayata geçirdiklerini anımsatarak, "Çalışanlarımızın ve müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için binden fazla sürecimizi iyileştirdik. Bu iyileştirmeler sayesinde artık müşterilerimize hizmet için yılda 4,5 milyon saat daha fazla zaman ayırıyoruz. 'Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi'nde birinci seçilmemiz, çalışmalarımızın değerli müşterilerimiz nezdindeki takdirinin güzel bir yansıması. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, hizmet kalitemizi, müşterilerimizin ilgisini ve takdirini hak edecek şekilde koruyup geliştirmeye devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

"Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi-TMME" araştırması, aralarında ABD'nin de yer aldığı 20'yi aşkın gelişmiş ve gelişmekte olan ülkede düzenleniyor.

ABD'den sonraki en kapsamlı sektörel ve kurumsal endeksin oluşturulduğu ülke olarak görülen Türkiye'deki uygulama ve yöntem, yeni başlayan ülkeler için model olarak kabul ediliyor.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.