Akbank’tan esnafa açık teklif

Akbank’tan esnafa açık teklif

Esnafa, 'Paran oldukça öde' diyen Akbank, yeni kampanyası "Olduğunda Öde Kredisi"ni tanıttı

A+A-

Nakit akışı düzenli olmayan esnafa yönelik yeni bir kredi kampanyası başlatan Akbank, yeni ürünü “Olduğunda Öde Kredisi”ni tanıttı. Akbank KOBİ Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, kampanyaya ilişkin bilgi verirken “Esnafımıza, 'kredini bugün al, paran olduğunda geri öde' diyoruz. Böylelikle nakit akışına göre az veya çok geri ödeme imkanı sağlıyoruz” diye konuştu.

Akbank’ın esnafa yönelik yeni ürünü, basın toplantısıyla tanıtıldı. Verilen bilgile göre 12 ay vadeli kredinin ödemesi, bir yıl içinde istenilen zaman ve tutarda yapılabiliyor.

"Esnafın ödeme ve tahsilat dönemleri, yani nakit akışı ticari ve kurumsal firmalar gibi çok öngörülebilir değil. Dolayısıyla hem krediye ihtiyaç duyuyorlar hem de kredi geri ödemelerini kazançlarına göre yapma esnekliğine sahip olmak istiyorlar” diyerek esnafa yönelik yeni ürünün çıkış noktasını açıklayan Bülent Oğuz, “Olduğunda Öde Kredisi”nden yararlanan esnafın, kredi vadesi içinde istediği zaman ve istediği tutarda anapara ödemesi yapabildiğini söyledi.

KOBİ kredileri yüzde 15 arttı

Toplantıda sorular üzerine KOBİ bankacılığına yönelik açıklamalar da yapan Oğuz, yılın ilk yarısında KOBİ kredilerinde yıl başına göre yüzde 15 büyüme olduğunu, aynı dönemde Akbank'ın KOBİ kredilerinde ise yüzde 33 artış olduğunu söyledi.

Orta Vadeli Program’da KOBİ bankacılığını ilgilendiren açılımlara dikkat çeken Bülent Oğuz, KOBİ'lerin teşvik edilmesinin ekonomide sürdürülebilirlik açısından önemli olduğunu vurguladı. Bu kapsamda KOBİ'lere yönelik kredilerde karşılık oranlarının ve aracılık maliyetlerinin indirilmesinin önemine de işaret eden Oğuz, sektörde haziran sonu itibariyle toplam kredilerin yüzde 50'sinin KOBİ'lere verilen kredilerden oluştuğunu; yıl başında ise bu oranın yaklaşık yüzde 44 olduğunu hatırlattı.
 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.