Ali Sabancı Zonguldak'ta AVM satın aldı

Ali Sabancı Zonguldak'ta AVM satın aldı

Ali Sabancı’nın ortağı olduğu Esas Holding’in Demirpark AVM’yi satın aldı

A+A-

Zonguldak’ta yerel gazeteler, işadamı Ali Sabancı’nın ortağı olduğu Esas Holding’in Demirpark AVM’yi satın aldığını yazdı. Yapımı Zonguldak’taki maden sektörünün öncü kuruluşlarından Demir Madencilik tarafından gerçekleştirilen ve Mart 2009 yılında faaliyete geçen Demirpark, Zonguldak şehir merkezinin ilk ve tek AVM’si.

Bir süredir Zonguldak, Demir Madencilik’in kömür piyasasında yaşanan kriz nedeniyle küçülmeye gittiği ve Demirpark’ı satmak için görüşmeler yaptığı yönündeki haberlerle çalkalanıyordu. En son haberde ise, Esas Holding şirketlerinden Esas Gayrimenkul’ün Demirpark’ı satın alındığı belirtiliyor. Nitekim Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi’nde yer alan habere göre, Esas Gayrimenkul’ün Demirpark AVM’yi 66 milyon liraya satın aldığı ve adının “67 Burda” olacağı kaydediliyor.

Anadolu’ya açılma hedefi

Faaliyetine 2009 yılında ticari gayrimenkul projelerine yatırım yaparak başlayan Esas Gayrimenkul’ün yurt içi ve yurt dışında toplam 100 milyon dolar tutarında yatırım gerçekleştirdiği belirtiliyor. Şirket, Türkiye'de ve yurt dışında brüt 213 bin 500 metrekare kiralanabilir alan ile çeşitlendirilmiş ticari gayrimenkul portföyüne sahip.

Esas Gayrimenkul’ün internet sitesinde yer alan bilgilerde, şirketin 100 milyon euro öz sermayeye sahip olduğu ve yurtiçi ve yurtdışı gayrimenkul fırsatlarını yakından takip ettiği vurgulanıyor. Ayrıca Esas Gayrimenkul’ün 100 binin üzerinde nüfusa sahip olan ve ticari gayrimenkul açısından düşük rekabet seviyesine sahip Anadolu'daki ikincil şehirlerde ve büyük kasabalarda gayrimenkul yatırımlarına odaklanacağının altı çiziliyor.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.