Anonymous, banka sitelerini çökertti

Anonymous, banka sitelerini çökertti

Anonymous, Rusya'nın Türkiye'nin IŞİD'le petrol ticareti yaptığı iddiasını ortaya atmasının ardından hack operasyonu düzenleyeceğini duyurmuştu

A+A-

 

»» SİBER SALDIRI BUGÜN DE DEVAM EDİYOR

 

İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Akbank'ın internet sitesine erişimde zorluk yaşanıyor, bankacılık işlemleri yapılamıyor.

Bazı bankaların sadece internet sistemi çökerken mobil uygulamaları ise çalışıyor. Bazı bankların ise hem internet sistemi hem mobil sistemi kilitlenmiş durumda. Bankalardaki toplu kilitlenmenin sebebi henüz bilinmiyor.

Bakanlık sitelerinde de sorun yaşanmıştı

Bugün daha erken saatlerde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na ait sistem de çökmüştü. Ulaştırma Bakanlığı’nın internet sitesine girilemiyor, santrallerine ise ulaşılamıyordu. Yetkililer sorunun kabloların kopmasından kaynaklandığını savunurken, Noter Bilgi Sistemi’nde de arıza meydana gelmiş, saat 11:00′dan beri Noterlik Bilgi Sistemi’nde meydana gelen arıza sebebiyle de tüm noter işlemleri durmuştu.

Anonymous şüphesi

Uluslararası hacker grubu Anonymous, Rusya'nın Türkiye'nin IŞİD'le petrol ticareti yaptığı iddiasını ortaya atmasının ardından hack operasyonu düzenleyeceğini duyurmuştu. "#OpTurkey" adıyla etiketlenen operasyonlarda Türkiye'deki resmi kurumların internet sitelerini hedef alacağı belirtilmişti. Bugün bakanlık ve bankalardaki sitelerde yaşanan sıkıntılar, akıllara Anonymous saldırısı ihtimalini getirdi.

»» TÜRKLER DE RUS SİTELERİNE SALDIRDI

»» KAMU SİTELERİNE SALDIRIYI ANONYMOUS YAPMIŞ

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.