Aracı kurumların özsermayeleri yeniden belirlendi

Aracı kurumların özsermayeleri yeniden belirlendi

SPK aracı kurumların asgari özsermaye şartları, cezalar ve ücretler ile ilgili tutarları 2014 yılı için yeniden belirledi.

A+A-

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 2014 yılı için Sermaye Piyasası Kanunu'nda ve Kurulun çeşitli yönetmelikleri, tebliğleri ile ilke kararlarında yer alan yeniden değerlemeye tabi tutarları belirledi.

SPK haftalık bülteninde yer alan açıklamaya göre Kurul, aracı kurumların asgari özsermayelerine, yatırımcı tazmin merkezine katılım için ödenecek giriş aidatı, Özel Fon’dan hak sahiplerine yapılabilecek azami ödeme tutarı, yatırım fonu asgari başlangıç tutarı, portföy yönetim şirketlerinin asgari özsermaye yükümlülüğünde kullanılacak olan tutar ve çeşitli para cezaları gerektiren eylemler için uygulanacak para cezaları başta olmak üzere ilgili tutarları yüzde 3,93 oranında yeniden değerleme oranıyla değerleyerek 2014 yılı için yeniden belirledi.


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.