Arınç ve Gökçek disipline gidiyor

Arınç ve Gökçek disipline gidiyor

Bülent Arınç ve Melih Gökçek arasındaki karşılıklı suçlamalar savcılıktan sonra partilerini de harekete geçirdi

A+A-

Bülent Arınç ve Melih Gökçek arasındaki karşılıklı suçlamalar savcılıktan sonra partilerini de harekete geçirdi Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bülent Arınç ve Melih Gökçek hakkında "Her iki açıklama da yanlıştır parti disiplin kurallarını işleteceğiz gerekeni yapacağız" dedi.

Davutoğlu konu ile igili şu açıklamayı yaptı:

 "Arkadaşlar AK Parti kuralları belli son derece sağlam kurallar ve kurullar zemininde bir partidir. Farklı kanaati olan bütün arkadaşlar. Bu zeminlerde görüşlerini dile getirebilirler. Atılacak adımlar varsa da atılır. Bu demokratik anlayış dışında çok kuvvetli bir parti disiplini de vardır.

Dün yapılan her iki açıklamada. Hem partimizin kuralları ve disiplini açısından hem de ortak siyasi kültür açısından yanlıştır. Dün sayın Bületn Arınçla bir araya geldik. Bugün de sayın Melih Gökçek ile görüşüp gerekli uyarılarda bulunacağım. Herhangi bir şekilde bu kritik dönemde seçimlere giderken partimizin itibarını sarsıcı polemiğe giren kim olursa olsun parti disiplin kurullarını işletiriz. Kimsenin ayrıcalığı yoktur. Türkiye çok önemli bir seçime gitmektedir. Partimizin yarından itibaren aday adayı çalışmalarını sürdüreceğiz.

Bu andan itibaren parti disiplinini zedeleyici polemik gerekli işlemlere tabi tutulacaktır." "Dün gece sayın Cumhurbaşkanı ile bir araya geldik. Bu olağanüstü bir durum değil. Biz daha önce de dostluğu geçmişe dayanan yakın arkadaşlar olarak her zaman buluşup görüşürüz. Dün de görüştük cumartesi de görüştük yakında yine görüşeceğiz. Ama devlet mahremiyettir. orada ne konuştuğumuz benim ve kendisinin bileceği şeydir. Kamuoyunu ilgilendiren şeyleri paylaşırız. Hiçbir iletişim sıkıntımız yok. ola ki eksikler olmuşsa o giderilir. Farklar konuşulur. Ne sayın Cumhurbaşkanı ne ben, suhuletli seçim ortamının korunmasına dönelik hassasiyette tereddüt etmeyiz." "Bizim için çözüm süreci stratejik tercihtir. 100 yıllık tarihimizin en önemli adımlarından geleceğimizi teminata alacak dayanaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımız seçimi kaybetme pahasına çözüm sürecine destek vereceğini açıklamıştı. Bizim için çözüm süreci üzerinde her an titizlikle durduğumuz bir süreçtir. Çözüm sürecinin stratejik hedef olması konusunda görüş ayrılığı yok. Farklı kanaatler dile getirilebilir. Bu konuşmalarımız sürdü hep sürecek. Çözüm sürecinde başarıya ulaşmak ve bu problemin gündemden tümüyle düşmesi, silahsızlanmaya bağlıdır. Bunu ben cumartesi günü de söyledim. Silahların toprağa gömülmesi konusunda kararlı şekilde yolumuza devam edeceğiz. Görüş ayrılıkları feragat anlamında değerlendirilmemelidir. Kimse bu görüş ayrılıklarından kaos beklemesin."

 

SAVCILIK ARINÇ VE GÖKÇEK HAKKINDA İŞLEM BAŞLATTI

 

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.