Arınç'tan Berat Albayrak'a "ekonomide kriz" düzeltmesi

 Arınç, katıldığı bir televizyon programında ekonomiye ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

2013 Gezi olayları ve 2016 15 Temmuz darbe girişimi döneminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile polemik yaşayan ve Erdoğan'ın cevaplarında sert konuşarak adeta azarladığı Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç ekonomi ile ilgili tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu.

Arınç, "Ekonomide sıkıntı yok, bu psikolojik" diyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a "Ekonomide sıkıntılar mutlaka var. Hatta bakanımız ekonomide sıkıntı yok, bu psikolojik dediği zaman hem kendisine itiraz ettim" diye konuştu.

 Arınç, katıldığı bir televizyon programında ekonomiye ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Arınç'ın konuşmasından bazı bölümler şöyle:

"Sıkıntı büyüktür ama krize dönüşmemişdir"

"Ekonomide sıkıntılar mutlaka var. Hatta bakanımız ekonomide sıkıntı yok, bu psikolojik dediği zaman hem kendisine itiraz ettim hem de kamuoyuna, ne psikolojik yani... Hepimiz elimizde tuttuğumuz gibi adeta maddi olarak sıkıntıları görüyoruz. Önemli olan sıkıntının varlığını inkar etmek değil kabul ederek bunu gidermek için yapılacak çalışmalardır. Cumhurbaşkanımızın çaba içinde olduğunu görüyorum. Sıkıntı küçük müdür, büyük müdür derseniz elbette büyüktür ama krize dönüşmemiştir. Bunlar anlatılabilir, atlatılabilir. Eskiden de krizleri gördük biz. Türkiye daha fazla etkileniyor.." 

İzlenme: 4489

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar