Aslan, Halkbank yönetiminde yok

Aslan, Halkbank yönetiminde yok

Halkbank'ın Yönetim Kurulu Üyesi ve eski Genel Müdürü Süleyman Aslan, Genel Kurul'da kabul edilen yeni yönetim kurulu listesinde yer almadı.

A+A-

Halkbank'ın Yönetim Kurulu Üyesi ve eski Genel Müdürü Süleyman Aslan, Genel Kurul'da kabul edilen yeni yönetim kurulu listesinde yer almadı.

Halkbank'ın bugün gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan adına Hazine temsilcisi, yönetim kurulu üyesi olarak; halen yönetim kurulu başkanı olan Hasan Cebeci, Süleyman Kalkan, Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Emin Süha Çayköylü, Nurzahit Keskin, Ahmet Yarız ve İsmail Erol İşbilen'in görevlerinin devamını; Sadık Tiltak ile Yunus Karan'ın üç yıl süre ile yönetim kurulu üyeliklerine seçilmesini teklif etti.

Genel Kurul'da kabul edilen teklifle, Süleyman Aslan ile Sabahattin Birdal yeni yönetim kurulunda yer almadı.

Yolsuzluk iddiaları üzerine 17 Aralık'ta başlatılan soruşturma öncesinde Yönetim kurulu üyeliği ve Genel Müdürlük görevlerini yürüten Aslan'ın söz konusu soruşturma kapsamında tutuklanmasının ardından, 7 Şubat'ta bankanın genel müdürlüğüne ve Ahmet Kahraman'ın vefatıyla boşalan yönetim kurulu üyeliğine Taşkesenlioğlu atanmıştı. Aslan, 14 Şubat'ta tahliye edilmişti.

Genel Kurul'da, mevcut iki Denetim Kurulu üyesinin görevlerinin devamına da karar verildi.

Genel Müdür ücreti 21,000 liradan 23,500 liraya, kamu görevi bulunmayan yönetim kurulu üyelerinin maaşı 9,300 liradan 11,400 liraya, kamu görevi bulunan yönetim kurulu üyelerinin maaşı ise 3,900 liradan 4,750 liraya yükseltildi.

Genel Kurul'da 7 Mart'ta teklif edilen kâr payı dağıtımının 7 Nisan'da ödenmesi de kabul edildi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.