Asya borsaları karışık seyirde

Asya borsaları karışık seyirde

Asya piyasaları Japonya'nın üçüncü çeyrek GSYH'sinin aşağı yönlü revize edilmesiyle karıştı; Hindistan'ın faiz kararı bekleniyor.

A+A-

Asya-Pasifik piyasaları, Japonya'nın üçüncü çeyrek GSYH'sinin sürpriz bir hamleyle aşağı yönlü revize edilmesiyle karışık bir hal alırken, yatırımcılar da Hindistan'ın merkez bankasının faiz kararını bekliyordu.

Japonya'nın üçüncü çeyrek GSYİH'si önceki çeyreğe göre yüzde 0,7'lik düşüşe doğru revize edildi; bu, daha önce tahmin edilen yüzde 0,5'lik düşüşe kıyasla daha sert bir düşüş. Ekonomistler revize rakamın yüzde 0,5 seviyesinde değişmeyeceğini tahmin ediyordu.

Hindistan Merkez Bankası da Cuma günü faiz kararını açıklayacak ve ekonomistler bankanın gösterge politika faizini art arda dördüncü kez yüzde 6,5'te sabit tutacağını oybirliğiyle öngördü.

Avustralya'da S&P/ASX 200 marjinal bir artış göstererek önceki kayıplarını tersine çevirdi.

Japonya'da Nikkei 225, GSYİH verilerinin açıklanmasının ardından yüzde 1,42 oranında düşerken, Topix yüzde 1,13 oranında düştü.

Güney Kore'nin Kospi endeksi yüzde 0,79 oranında değer kazanırken küçük ölçekli Kosdaq yüzde 0,93 oranında değer kazandı.

Hong Kong'un Hang Seng endeksi yüzde 0,15 artışla toparlanırken, Çin CSI 300 endeksi yatay çizgiye yakın işlem gördü.

İlgili Haberler