Bank Asya iştiraklerini satıyor

Bank Asya iştiraklerini satıyor

17 Aralık sürecinden sonra mevduat kaybı yaşayan ve Qatar Islamic Bank (QIB) ile kontrol hisselerinin satışına yönelik görüşmeler gerçekleştiren Bank Asya iştiraklerinin satışı için genel müdüre yetki verdi

A+A-

17 Aralık sürecinden sonra mevduat kaybı yaşayan ve Qatar Islamic Bank (QIB) ile kontrol hisselerinin satışına yönelik görüşmeler gerçekleştiren Bank Asya iştiraklerinin satışı için genel müdüre yetki verdi. Bank Asya iştirak ve bağlı ortaklıkları ile ilgili potansiyel satış fırsatlarının belirlenmesi, alıcı gruplarla görüşmelerin yapılması ve konu ile ilgili çalışmaların yürütülmesi için genel müdürlüğe yetki verdi.

Banka konu ile ilgili açıklamayı Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP') yaptı. Bank Asya iştirakleri arasında, daha önce satışı gündeme gelen Işık Sigorta'nın yanı sıra, Tuna Gayrimenkul, Asya Emeklilik, Asya Girişim Sermayesi, Asya Portföy ve Asya Varlık Kiralama gibi şirketler de bulunuyor.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.