Bank Asya'da kayıp yüzde 40'ı aştı

Bank Asya'da kayıp yüzde 40'ı aştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katar dönüşü uçakta yaptığı açıklama ile BDDK'yı göreve çağırdığı Bank Asya hisseleri dünden sonra bugün de iki taban yaptı

A+A-

Bank Asya hisseleride kayıp sürüyor. 7 Ağustos'ta işlem sırası kapatıldıktan sonra dün Borsa Yönetim Kurulu'nun kararı ile yeniden işlem görmeye başlayan hisselerde iki günlük kayıp yüzde 40'ı geçti. İlk seansın başlangıcında taban olan banka hisseleri ikinci seansa da aynı şekilde başlayınca günü yüzde 19.19 kayıpla 0.80 liradan kapattı.

Banka Asya hisseleri dün de yüzde 20.16 kayıpla 0.99 liradan kapanış yapmıştı. Böylece banka hisselerindeki yatırımcıların iki günlük kaybı  yüzde 43.21 oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan haftasonu Katar dönüşünde uçakta gazetecilere Bank Asya için yaptığı açıklamada, taşıma suyla değirmenin dönemyeceğini, BDDK'nın bir an önce gerekeni yapması gerektiğini söylemişti. Bu açıklamanın ardından 1 ayı aşkın süredir kapalı olan Bank Asya hisselerinin işlem süresi, pazartesi günü açılmış ve hisse günü iki taban yaparak kapatmıştı.

Bugün bankadan KAP'a gönderilen açıklamada tüm saldırılara rağmen, faaliyetleri sürdüğü ve bankanın yüzde 25 oranında sermaye artırımı kararı aldığı açıklanmıştı

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.