Bank of Georgia Türkiye’de temsilcilik açtı

Bank of Georgia Türkiye’de temsilcilik açtı

Gürcistan’ın en büyük bankası, Bank of Georgia, Aktif Bank ile hizmet sözleşmesi imzalayarak İstanbul’da Türkiye temsilcilik ofisini açtı

A+A-

Gürcistan’ın en büyük bankası Bank of Georgia, Aktif Bank ile hizmet sözleşmesi imzalayarak İstanbul’da Türkiye temsilcilik ofisini açtı. Anlaşmalarla iki banka arasında Türkiye'nin ilk yerel para transfer hizmeti olan UPT (Ucuz Para Transferi) ve bir Aktif Bank iştiraki Sigortayeri Sigorta ve Reasürans Brokerlik AŞ ile Bank of Georgia iştiraki olan Aldagi BCI arasında sigorta hizmetleri konusunda işbirliği kararı alındı. Bankacılık ve sigortacılık alanındaki anlaşmayı Shangri-la Bosphorus Otel’de düzenlenen törenle Aktif Bank CEO’su, Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Önder Halisdemir ile Bank of Georgia CEO’su Irakli Gilauri imzaladı.


Bank of Georgia CEO’su Irakli Gilauri imza töreninde yaptığı konuşmasında“İstanbul’da açtığımız temsilciliğe paralel olarak, Gürcistan ve Türkiye arasındaki güçlü ekonomik ortaklığın sağladığı iş fırsatlarını değerlendirmek amacıyla Aktif Bank ile güçlerimizi birleştirmiş olmaktan mutluluk duyuyorum. Türkiye’nin en girişimci ve en inovatif bankalarından biri olan Aktif Bank’ın, bölgedeki faaliyetlerimizi geliştirmede çok değerli bir partner olacağına inanıyorum,” dedi.


Aktif Bank CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Önder Halisdemir de açılış töreninde yaptığı açıklamada iki banka arasındaki işbirliğinin önemini vurguladı. Halisdemir, “Gürcistan’ın en yenilikçi bankası olan Bank of Georgia ile Aktif Bank arasında bugün imzaladığımız ortak hizmet anlaşmaları kapsamında Gürcistan ve Türkiye arasında gitgide güçlenen ticari ilişkilerin pekiştirilmesinde önem taşıyacak Ucuz Para Transferi (UPT) ve Sigorta hizmetlerimizi de devreye alıyoruz. UPT ile Türkiye’deki yaygın hizmet ağımızı, iki ülke arasında ucuz, hızlı ve güvenli para transferine imkan sağlarken, sigorta tarafında gerçekleşen protokol ile Gürcistan ve Türkiye sınır geçişlerinde araç ve yolcuların seyahatleri süresince sigorta güvencesinde olması sağlanarak her iki ülke vatandaşlarının bu coğrafyalarda güvenli bir şekilde ticari ve turistik seyahatlerini gerçekleştirdikleri sürede can, mal ve sorumluluklarını teminat altına alıyoruz.” dedi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.