Barclays 400 şubesini kapatıyor

Barclays 400 şubesini kapatıyor

İngiltere'nin en büyük bankalarından, Barclays'in, ülkedeki banka şubelerinin yaklaşık dörtte birini kapatma kararı aldı

A+A-

İngiltere'nin en büyük bankaları arasında yer alan Barclays'in, ülkedeki banka şubelerinin yaklaşık dörtte birini kapatma kararı aldığı belirtildi.

İngiliz yayın kuruluşu BBC'ye göre, Barclays'in yeniden yapılandırma kapsamında ülkedeki toplam şubelerinin yaklaşık dörtte birini kapatacağı, yatırım bankacılığı kısmında ise istihdam kesintisine gidileceği açıklandı.

İlk etapta bankanın yaklaşık 400 şubesinin kapatılacağı, bankanın, ülkenin indirimli ürünler satan Asda marketlerinde daha küçük birimler kurarak bankacılık hizmetlerini sürdüreceği ifade edildi. Banka geçen yıl açıklanan 3700 kişilik işten çıkarma planına ek olarak küçülme planını uygulayacağı dile getirildi.

Barclays'in üst yöneticisi Antony Jenkins'in önünüzdeki ay bankanın beş yıllık finansal hedeflerini açıklaması bekleniyor. Jenkins'in, bankanın düşük karlılığını artırmayı amaçladığı vurgulanıyor.

Hafta başında İngiltere'nin büyük bankaları arasında yer alan Lloyds Banking Group da bir açıklama yaparak, 2011'de yapılan plan kapsamında yaklaşık 1080 kişinin işten çıkarılacağını duyurmuştu.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.