Bayraktar milletvekilliğinden de istifa etti

Bayraktar milletvekilliğinden de istifa etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, bakanlık ve milletvekilliği görevlerinden istifa ettiğini açıkladı

A+A-

Bakan Bayraktar, 17 Aralık'ta yapılan operasyon dosyasında şahsını rencide edecek, izah edemeyeceği hiçbir hususun olmadığını belirterek, şöyle dedi:

"Ancak Sayın Başbakanın istediği bakanla çalışmak ve istediği bakanı görevden almak en tabi hakkı ve yetkisidir. Fakat rüşvet ve yolsuzluk ifadelerinin bulunduğu bir operasyon sebebiyle istifa ediniz ve beni rahatlatacak deklarasyon yayınlayınız şeklinde tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum. Soruşturma dosyasında var olan ve yasalara uygun olarak onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü sayın başbakanın talimatı ile yapılmıştır."

Bayraktar, "Bu minval üzerine bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğimi açıklıyorum. Bu milleti rahatlatmak için Sayın Başbakanın istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyor, yüce milletimize saygı ile sunuyorum" dedi.

Öte yandan Bakan Bayraktar, "Bugün bize bir tane istifa metni, bir tane de deklarasyon metni gönderildi. Yani ben tabi ki partimi rahatlatmak isterim ama böyle bir durumda bu işin yanlış olduğunu ifade ediyorum ve hayırlı olsun diyorum" diye konuştu.

10 Ekim 1948'te Trabzon'da doğan Erdoğan Bayraktar, 1995-1999 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan KİPTAŞ'ta Genel Müdürlük görevinde bulunmuştu.Bayraktar, 2000-2001 yıllarında Ankara Büyükşehir Belediyesi Metropol İmar A.Ş.'de Genel Müdürlük yapmıştı. 2001-2002 yıllarında Ankara Büyükşehir Belediyesi PORTAŞ Genel Müdür Danışmanlığı yapan Bayraktar, 2002 yılının Aralık ayından 10 Mart 2011 tarihine kadar TOKİ Başkanlığı görevinde bulunmuştu. 24. Dönemde Trabzon Milletvekili olarak TBMM'ye giren Bayraktar, Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak görev yaptı. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.