Bayraktar'ın Ak Parti'den istifa kesinleşti

Bayraktar'ın Ak Parti'den istifa kesinleşti

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın partisinden istifası kesinleşti. Bayraktar'ın istifasıyla Ak Parti'nin milletvekili sayısı 319'a düştü

A+A-

AKP Sözcüsü Hüseyin Çelik, 17 Aralık soruşturmasının ardından bakanlıktan ayrılan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın milletvekilliğinden istifa dilekçesinin partiye ulaştığını söyledi.

17 Aralık'ta başlatılan yolsuzluk operasyonun ardından oğlu gözaltına alınarak daha sonra serbest bırakılan Bayraktar, 25 Aralık'ta katıldığı bir canlı yayında sadece bakanlık görevinden değil, AKP'den ve milletvekilliğinden de istifa ettiğini açıklamıştı. Ancak geçen sürede dilekçesinin TBMM'ye ve AKP'ye verilmediği öğrenilmişti.

Çelik, düzenlediği basın toplantısında bir soru üzerine Bayraktar'ın durumunu değerlendirerek, eski bakanın partiden ve milletvekilliğinden istifa dilekçesinin AKP'ye ulaştığını belirtti ve dilekçenin TBMM Başkanlığı'na "verilmek üzere" olduğunu kaydetti. Çelik, Bayraktar'ın vekillikten istifasının ancak TBMM Genel Kurul onayı ile mümkün olabileceğine işaret ederek, "Ben Sayın Bayraktar'ın vekil olarak kalmasının doğru olduğunu düşünüyorum. Bu sonuçlanmış bir mesele değil" dedi.

30 Kasım'dan bugüne kadar geçen sürede AKP'den 7 milletvekili istifa etti. Bayraktar'ın partiden istifasının kabul edilmesi durumunda AKP'nin TBMM'deki sandalye sayısı 319'a düşecek

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.