BDDK, kamuyu filme bilinçlendircek

BDDK, kamuyu filme bilinçlendircek

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, kredi kartının bilinçli kullanımı, bankacılık işlemlerinde şifre güvenliği ve tasarruf bilinci ve bütçe planlaması konularında üç spot film hazırladı.

A+A-

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartının bilinçli kullanımı, bankacılık işlemlerinde şifre güvenliği ve tasarruf bilinci ve bütçe planlaması konularında kamuoyunu bilinçlendirmeye yönelik üç filmi internet sitesinde yayınladı. BDDK'dan yapılan açıklamada, Kurumun, finansal sektörün denetimini güçlendirmek üzere finansal tüketicilerin korunmasını sağlamayı, eğitimini artırmayı, finansal okur-yazarlığı yaymayı, tüketicilerin finansal kararlar alırken uygun bilgi ile becerilere sahip olmasını ve finansal sektörün güçlendirilmesinde aktif rol oynamalarını hedeflediği bildirildi. Bu kapsamda Kurum tarafından kredi kartının bilinçli kullanımı, bankacılık işlemlerinde şifre güvenliği, tasarruf bilinci ve bütçe planlaması konularında kamuoyunu bilinçlendirmeye yönelik kamu spotları hazırlanmasına dair bir proje çalışması başlatıldığı ve 45'er saniye süreli üç spot filmin hazırlandığı belirtilen açıklamada, "Kamu yararına yönelik bahsi geçen üç kamu spotuna bugünden itibaren BDDK'nın resmi İnternet sitesinden ulaşılabilecektir" denildi.


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.