Bimeks, Darty'yi devralıyor

Bimeks, Darty'yi devralıyor

Bimeks, Darty markası ile faaliyet gösteren 28 mağazanın devralınması için İngiltere'de kurulu Kesa Turkey Ltd. ile ön anlaşma imzaladığını bildirdi

A+A-

Bimeks'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) bir açıklama yayınladı. Açıklamada, Darty markası ile faaliyet gösteren 28 mağazanın devralınması için İngiltere'de kurulu Kesa Turkey ile 17 Aralık 2013 tarihinde münhasır ve bağlayıcı bir ön anlaşma  imzalandı denildi.
Açıklamada ayrıca , tarafların imzalanan ön anlaşma kapsamında gelecek günlerde varlık ve işyeri devri anlaşması imzalayacağı bildirilirken, "Anlaşma bedeli, mağazaların maddi duran varlıklarının defter değeri esas alınarak belirlenecek ve varlık ve işyeri devri anlaşmasıyla kesinleştirilecektir. Söz konusu anlaşmanın imzalanmasından sonra Rekabet Kurumu'na yapılacak başvuru neticesinde, onay verilmesi durumunda devir alma işlemi tamamlanacaktır" denildi.

Kesa Turkey Limited'in Darty markası ile 14 şehirde, 33 bin metrekare satış alanında faaliyet gösteren 28 mağazası bulunuyor.
 


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.