BNP Paribas model portföyüne 3 hisse ekledi

BNP Paribas model portföyüne 3 hisse ekledi

BNP Paribas, model portföyüne 3 hisse ekledi 3 hisseyi ise portföyden çıkarttı

A+A-

BNP Paribas, model portföyüne 3 hisse ekledi 3 hisseyi ise portföyden çıkarttı

BNP Paribas, model portföyünde değişiklik yaptı. Bununla birlikte  2018 yılı FK oranları üzerinden yapılan hesaplamalarda gelişmekte olan piyasalardaki benzerlerine göre yüzde 41 iskontolu olan bankalar için tavsiyesini 'ağırlığı artır' olarak tekrarladı. 

Model portföyüne Aksigorta, Erdemir ve Vakıfbank'ı ekleyen BNP Paribas, Aksigorta'nın ağırlıklı olarak TL mevduata yatırıma yönlendirilmiş net nakit pozisyonunu beğendiklerini, kok ve demir cevheri fiyatlarında düşüşün Erdemir'in kar marjını artırdığını, 2017'de Şirket'in yüzde 11 temettü getirisi sağlayacağını öngördüklerini vurguladı. 

BNP Paribas, model portföyünden TSKB, Türk Telekom ve YKB'yi çıkardı. 

En az beğendiği hisseler arasına Coca-Cola İçecek, İşbankası C ve YKB'yi ekleyen BNP Paribas, bu listeden ise Ford Otosan ve Vakıfbank'ı çıkardı.

Model portföye eklenen Aksigorta için hedef fiyat 3,84 TL, Erdemir için 9,77 TL ve Vakıfbank için 7,00 TL olarak belirlendi. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.