Boğaz'a 1,5 milyar dolarlık 10 yeni otel

Boğaz'a 1,5 milyar dolarlık 10 yeni otel

İstanbul Boğazı bölgesindeki eski fabrika binaları, Arena arazisi gibi kalan son arsalar ile yalılar, otele dönüştürülüyor. Otelleri Aydın Doğan'dan Ali Ağaoğlu'na, Nef İnşaat'tan Ferko înşaat'a kadar çeşitli yatırımcılar yapacak.

A+A-

İstanbul Boğazı, sadece İstanbul'un değil, Türkiye'nin de dünyada en çok bilinen yeridir.Yalıları, eğlence mekanları ve restoranları ile dikkat çeken Boğaz, kente gelen turistlerin mutlaka ziyaret ettikleri bölgelerin başında yer alıyor. Ayrıca turistler en çok Boğaz hattındaki otellerde konaklamak istiyor. Bu da yatırımcıların Boğaz hattında yeni oteller yapmak için yarışmasına yol açıyor. Bölgedeki eski fabrika binaları, Arena arazisi gibi kalan son arsalar ile yalılar, bir bir otele dönüştürülüyor. 5 yıldızlıdan butik otele kadar 15 otelin bin 834 oda ve 3 bin 668 yatak ile faaliyet gösterdiği Boğaziçi'ne, Aydın Doğan'dan Ali Ağaoğlu'na, Nef İnşaat'tan Ferko înşaat'a kadar çeşitli yatırımcılar, 5 yıldızlıdan butik otele kadar 10 yeni projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor Ekonomist'in haberine göre, toplam yatırım tutarının yaklaşık 1.5 milyar doları bulması beklenen bu yatırımlarla birlikte Boğaz hattındaki 3 bin 668 olan yatak kapasitesine yaklaşık 2 bin yeni yatak eklenecek.
Gerçekleştirilecek olan yatırımlarla birlikte Cevahir Holding'in, Er Yatırım Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat, Türksped Nakliyat'm sahibi Mehmet Pir'in ve Metar Grup'un sahibi Mehmet Tatar'ın çocukları Gilşah ve Mert Tatar'ın Boğaz'da otel açmak üzere yer arayışında oldukları da belirtiliyor. Boğaz hattında yer alan otellerin büyük bir kısmı bölgede yaşanan arsa ve bina bulma sıkıntısı nedeniyle butik otellerden oluşuyor. Yeni otellerin de daha çok butik Olması bekleniyor. Dünyanın lüks otel zincirlerinden olan Shangri-La, bu yıl Beşiktaş'ta Boğaz'a nazır otelini açmıştı. Bununla birlikte Marriot Grubu'nun lüks segment markası Bulgari Hotel, The Rezidor Group'un Missoni markası ile İstanbul Boğazı'nda son birkaç yıldan bu yana yer baktığı biliniyor. Ayrıca Armani de oteli ile İstanbul Boğazı'nda konuşlanmayı planlayan markalar arasında yer alıyor. Las Vegas'ın ünlü otel grubu MGM de son yıllarda Boğaz'a gelmeyi planlayan markalardan birini oluşturuyor.


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.