Borsa İstanbul'da olağanüstü genel kurul kararı

Borsa İstanbul'da olağanüstü genel kurul kararı

Borsa İstanbul AŞ Yönetim Kurulu, 31 Aralık 2013 tarihinde Olağanüstü Genel Kurul toplanması kararı aldı.

A+A-

Şirketin internet sitesinde yayımlanan açıklamaya göre yönetim kurulu,31 Aralık 2013 tarihinde, saat 09.00'da şirket merkezinde Olağanüstü Genel Kurul gerçekleştirme kararı aldı.                                                                                                            Kurul'un gündeminde, seçilen bağımsız denetçi konusunda Genel Kurul'un bilgilendirilmesi, çalışma esaslarına ilişkin iç yönergenin müzakeresi ve konuyla ilgili Yönetim Kurulu'na yetki verilmesinin görüşüleceği bildirildi.                              

Genel Kurul'un bir diğer gündem maddesi ise, devam eden stratejik ortaklık ilişkileri kurulması ve sürdürülebilmesine ilişkin çalışmalarla ilgili olarak, ilgili taraflarla imzalanacak her türlü anlaşmada yer alacak akdi yükümlülükleri yerine getirebilmek için Yönetim Kurulu’nun şirket sermayesinin yüzde 10'unu temsil eden payları için beş yıl süre ile yetkilendirilmesinin görüşülmesi yer alıyor. Ayrıca Olağanüstü Genel Kurul'da Bu yetkilendirme çerçevesinde toplam 4 milyon 323 bin 340 bin adet paylar için ödenebilecek alt limitin 50 milyon lira, üst limitin ise 1 milyar lira olarak belirlenmesi de görüşülecek.


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.