Borsada gong eşitlik için çaldı

Borsada gong eşitlik için çaldı

Borsa İstanbul'da kadın-erkek eşitliğine vurgu yapmak için gong töreni düzenlendi.

A+A-

Borsa İstanbul'da iş dünyasını toplumsal cinsiyet eşitliğini geliştirmeye ve kadınların ekonomik hayatta güçlenmesini desteklemeye çağırmak amacıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla gong töreni düzenlendi.

Herkesin kadınlar gününü kutlayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, kadınların ekonomik, sosyal ve kültürel hayatlarının güçlenmesini istediklerini anlattı.

Ramazanoğlu, her türlü ayrımcılığın sona erdiği, kadınların kültürel, ekonomik ve siyasi hayatta hak ettikleri bir dünya temennisinde bulundu.

Bakan Ramazanoğlu, ulusal ve uluslararası platformlarda bu konuyu gündeme getirmeyi, öncülük etmeyi ve bu konuda yapılan tüm çalışmalara destek olmayı hedeflediklerini ifade ederek, “Kadınlara eşit şartlarla çalışma şartları sunmayan toplumlar, zenginleşemez. Toplumların gelişmesi ancak kadının her alanda statüsünü yükseltilmesiyle mümkün olur" diye konuştu.

Kadınlar için fırsat eşitliğini öne çıkaran her projeye destek vermeye ve bu paydaşlarla iş birliğine devam edeceklerini dile getiren Sema Ramazanoğlu, şöyle konuştu:

"Açılış gongunu kadınlar için eşitlik ve adalet için çaldık. Bu ses tüm dünyadaki kadın girişimcilerin, çalışanların sesi olsun. Emeğin, adaletin sesi olsun. Kadına karşı şiddeti önlemenin sesi olun. Evlatları, eşleri vatan için şehit olan kadınların, anaların sesi olsun. Savaş bölgelerinde öldürülen binlerce kadının sesi, çığlığı olsun. Başta BM olmak üzere uluslararası toplumların bu sese kulak vermesini istiyorum. 'Kadın hayattır' diyorum."  

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.