Borsada haftalık kayıp yüzde 5'i aştı

Borsada haftalık kayıp yüzde 5'i aştı

FED'in faiz artırımına erken başlayacağı beklentisi ile düşmeye başlayan borsada kayıp bugünkü 1.45'lik kayıpla haftalık bazda yüzde 5'i geçti

A+A-

Borsadaki kayıp haftanın son işlem gününde de devam etti. Güne yükselişle başlayan ve ilk seansı küçük de olsa primli kapatan endesatışlarla geriledi ve günü 1.146 puanlık kayıpla 77.820 puandan tamamladı. Hisse senetlerinin ortalama yüzde 1.45 oranında değer yitirdiği haftanın son işlem gününde bankacılık hisselerindeki ortalama kayıp yüzde 2.15 oldu.

Haftanın son işlem günündeki kayıpla birlikte borsada hissi senetlerinin haftalık ortalama kaybı yüzde 5.2'ye yükseldi. Haftanın 5 işlem günün de kayıpla kapatan borsada bugünkü işlem hacmi 2.93 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.

Uzmanlar endeksin 77 bin seviyelerinde desteği olduğunu ancak önümüzdeki süreçte teknik desteklerden ziyade başta özellikle gelişmekte olan ülke para birikleri olmak üzere döviz piyasalarını takip etmenin daha önemli olduğunu belirtiyor.

Öte yandan Borsa İstanbul haftalık kaybı ile gelişmekte olan ülkelerden ayrıldı. Borsa İStanbul'daki haftalık yüzde 5.2 düzeyindeki kayba karşın, gelişmekte olan ülke borsalarını izleyen MSCI endeksinde haftalık kayıp yüzde 3 oldu.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.