Borsadan 'Herif' için tuhaf açıklama

Borsadan 'Herif' için tuhaf açıklama

Borsa İstanbul bir süredir kamuoyunu meşgul eden 'Herif' lakaplı gizemli yatırımcı için açıklama yaptı. Ancak açıklamadan kimse bir şey anlamadı

A+A-

Borsa İstanbul bir süredir kamuoyunu meşgul eden 'Herif' lakaplı gizemli yatırımcı için açıklama yaptı. Ancak açıklamadan kimse bir şey anlamadı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Dün bazı basın organlarında, Borsamızda gerçekleşen işlemlerle ilgili olarak muhtelif haberler yayınlanmıştır. Bunlara ilişkin olarak, Borsamız piyasalarında işlem gören paylarda gerçekleşen her türlü fiyat ve miktar hareketlerinin, Borsamızda kurulu olan ve belirli kriterlere göre çalışan gözetim sisteminin yanı sıra, bu paylar hakkında Borsamıza ulaşan ihbar ve şikayet başvuruları ile yazılı ve görsel basında yer alan haberlerin de dikkate alınması ve değerlendirilmesi suretiyle rutin olarak izlenerek ve incelenerek, şüpheli hallere rastlanıldığı durumlarda yetkili mercii olan Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) iletilmektedir. Kamuoyunun bilgilerine arz ederiz.”

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.