Canaydın'ın 5 şirketi için iflas kararı

Canaydın'ın 5 şirketi için iflas kararı

Bursa 2. Asliye Ticaret Mahkemesi, Galatasaray Kulübünün eski başkanlarından Özhan Canaydın'ın kayyuma teslim edilen Bursa'daki 5 fabrikası hakkında iflas kararı verdi

A+A-

Galatasaray Spor Kulübünde üç dönem başkanlık yapan ve 22 Mart 2010'da vefat eden Özhan Canaydın'ın sahibi olduğu Bursa'daki 5 ayrı fabrikanın iflasının ertelenmesi için açılan dava, sonuçlandı. Daha önce İcra İflas Kanunu'nun 179. maddesi gereği, 5 şirketin mal varlıklarının korunması için tedbir kararı verip, kayyum atayan Bursa 2. Asliye Ticaret Mahkemesi, son duruşmada, kayyumların görevlerine son verilmesine ve şirketlerin iflasına hükmetti.

Buna göre, Canaydın'ın sahibi olduğu Biesseci Bursa Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş, Liberteks Tekstil ve Konfeksiyon A.Ş, Barka Tekstil Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş, BM Ütücülük ve Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. ve Bie Bursa İpek Emprime Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti'nin iflaslarına karar verildi. Karar sonrası firmalar hakkındaki tedbir kararları da kaldırıldı.
 


YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.