Çimsa, Sançim'i almaktan vazgeçti

Çimsa, Sançim'i almaktan vazgeçti

Çimsa Çimento, Sançim Bilecik Çimento'nun yüzde 100 hissesini satın almak için yaptığı girişimi sonlandırma kararı aldı.

A+A-

Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa Çimento, Sançim Bilecik Çimento'nun yüzde 100 hissesini satın almak için yaptığı girişimi sonlandırma kararı aldı. Taraflar sözleşmeyi karşılıklı olarak feshetti.

Çimsa Çimento, hisse devir sürecinin uzamasının her iki şirketin iş planlarında yarattığı belirsizlik nedeniyle Sançim Bilecik Çimento'yu almak için imzalanan sözleşmenin karşılıklı feshedilmesi için karar alındığını bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret AŞ, Sançim Bilecik Çimento Madencilik Beton Sanayi ve Ticaret AŞ'nin yüzde 100 hissesini satın almak için yaptığı girişimi sonlandırma kararı aldı.

Açıklamaya göre, 15 Temmuz 2014 tarihinde şirket ortakları tarafından imzalanan hisse alım ve satım sözleşmesi karşılıklı olarak feshedildi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.