Çin yabancı yatırımcı şartlarını iyileştiriyor

Çin yabancı yatırımcı şartlarını iyileştiriyor

Çin, yabancı yatırımcılar için piyasaya erişimini genişletecek

A+A-

Çin Ticaret Bakanlığı yetkilisi Cumartesi günü,  Çin’in gelecek yılda da yabancı yatırımcıların piyasaya erişim olanaklarını genişletmeye devam edeceğini açıkladı.

Ticaret Bakanlığı Dış Yatırım Yönetimi Departmanı Başkanı Tang Wenhong, Ticaret Bakanlığı çalışma konferansında Xinhua'ya verdiği demeçte dış yatırımlar için negatif listenin 2019'da daha da kısaltılmasının beklendiğini söyledi.

Tang, Ticaret Bakanlığı’nın ayrıca, Çin şirketleri ve yabancı şirketler için hareket ortamını iyileştirmek amacıyla, negatif listede bulunmayan sektörlerdeki yabancı yatırımlara yönelik piyasaya erişim kısıtlamalarının kaldırılması yönünde adım atacağını da belirtti.

Çin, yatırım öncesi, ulusal muameleye ek olarak yabancı liste uygulamasına dayanan, yabancı yatırım yönetimi modelini benimsemiş bir ekonomidir.

Çin daha fazla dışa açılma çabalarının bir parçası olarak,  Haziran ayında çeşitli sektörlerdeki erişim kısıtlamalarını kaldırdı ve 63 olan maddelerin sayısını 43’e indirerek dış yatırımlar için kısaltılmış bir negatif liste yayınladı.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.