Citi'den ABD borsalarıyla ilgili çarpıcı yorum

Citi'den ABD borsalarıyla ilgili çarpıcı yorum

Citi stratejistleri, ABD borsalarında pozisyonlanmanın ortalamanın altında olması nedeniyle, son dönemde yaşanan yükselişin arkasındaki yatırımcı inancının sınırlı olduğu görüşünde.

A+A-

Citi stratejistlerine göre, geçtiğimiz hafta ABD Borsalarındaki hisseler genel olarak yükseliş gösterirken yatırımcıların aldığı pozisyon miktarının düşük olması, son zamandaki yükselişin arkasındaki yatırımcı inancının sınırlı olduğunu gösteriyor.

Citi stratejistleri ABD endeksleri üzerindeki toplam pozisyon miktarının ortalamanın altında olmasıyla beraber, son dönemdeki yükselmenin daha önce alınan kısa pozisyonları zarara uğrattığını ve bu pozisyonlardaki sıkışma riskinin devam ettiğini yazdı.

Stratejistler bunlara ek olarak S&P vadelilerinde pozisyonlanmaların nötr kaldığını, Nasdaq pozisyonlarının ise bir önceki haftaya kıyasla neredeyse değişmeyerek aşağı yönlü kaldığını belirtti.

Avrupa'da ise yatırımcıların Euro Stoxx üzerine kısmen aşağı yönlü, Avrupa bankaları, DAX ve FTSE 100 üzerine ise yukarı yönlü pozisyon almaya devam ettiği belirtiliyor.

İlgili Haberler