Cumhur İttifakı'nda Samsun çatlağı

Cumhur İttifakı'nda Samsun çatlağı

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Cumhur İttifakı'nın Samsun'daki görüşmeleri ile ilgili konuştu.

A+A-

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Cumhur İttifakı'nın Samsun'daki görüşmeleri ile ilgili konuştu. "Genel başkanımız ifade etti. Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil" diyen Usta, MHP olarak Samsun'da 7 belediye istediklerini ancak AK Parti'nin 2 belediye verdiği de söyledi.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre AK Parti'nin Samsun'da yedi belediye isteyen MHP'ye iki belediye bırakması, iki parti arasında anlaşmazlığa yol açtı.

MHP'nin Samsun'da iddialı olduğunu söyleyen Usta, "İttifakın olup olmamasını Samsun'a has olarak düşünmemek lazım. Bizim Milliyetçi Hareket Partisi olarak isteğimiz Cumhur İttifakı'nın yerel seçimlerde de başarıya ulaşması. Bu yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi açısından da önemli. Ancak olmazsa olmaz değil. Yani ittifak mutlaka olacak diye bir şey değil" dedi.

'SEÇMEN DAVRANIŞLARINA UYGUN HAREKET EDİLMELİ'

İttifak konusunda AK Parti'yi ‘hakkaniyetli' davranmaya davet eden MHP'li vekil, "Bir ilçede Milliyetçi Hareket Partisi çok güçlü olarak görülüyor ve vatandaş istiyorsa bunun MHP'ye bırakılmaması ittifakın toplam oyuna zarar verir. Biz bu açıdan hakkaniyetli olunmasını gerektiğini ifade ediyoruz. Çünkü seçmen davranışlarına uygun hareket edilmesi lazım" diye konuştu.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.