Dedeman Grubu halka açılıyor

Dedeman Grubu halka açılıyor

Turizm, madencilik ve enerji sektörlerinde faaliyet yürüten Dedeman Şirketler Grubu, halka açılmayı planlıyor

A+A-

Turizm, madencilik ve enerji sektörlerinde faaliyet yürüten Dedeman Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman önümüzdeki yıllarda yabancı bir ortak almayı ve halka açılmayı hedeflediklerini söyledi.

Dedeman şirketin hedeflerini anlattığı basın toplantısında soru üzerine, halka açılmak ve yabancı ortak almanın gündemlerinde olduğunu belirterek, "Bizim de her zaman için gündemimizde. Mühim olan istediğimiz değerleri bulabilmek. Uygun zaman olması da tabi burada çok büyük bir etken. İstikrarlı bir dönem geçirdik. Önümüzdeki yıllarda bu konuda bir ilerleme kaydedeceğimize inanıyorum" diye konuştu.

Net tarih yok

Dedeman Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rıfat Dedeman ise, şu anda iki adedi Dedeman Park markası ile olmak üzere 15 adet otelleri bulunduğunu belirterek, "Otellerimizde 5,000 yatak kapasiteli 3,000 oda ile hizmet veriyoruz. Yaklaşık 1 milyon misafir ağırlıyor ve 2,000 kişiye istihdam sağlıyoruz" dedi.

Rıfat Dedeman 2014 yılında İstanbul'da Dedeman Bostancı ve Dedeman Park Bostancı otelleri ile Kazakistan ve Moskova'da otel açacaklarını belirterek, 2015 yılında da İstanbul'daki dördüncü otelleri olacak olan Levent'teki Dedeman Park Levent Oteli'nin açılacağını söyledi. Dedeman Grubu'nun 2023'te yüzde 20'si Dedeman markası 22'si de Dedeman Park markası olmak üzere toplam 42 otelle hizmet vermeyi hedeflediğini belirten Rıfat Dedeman, "Yeni dönemde açacağımız otellerin yüzde 30'unun yurtdışında olmasını hedefliyoruz. Ayrıca ciromuzu 5 katına çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

Rıfat Dedeman yapılacak bu yatırımlarla birlikte 2023'te marka değerlerinin 1 milyar dolara çıkarmayı hedeflediklerini de dile getirdi. Murat Dedeman soru üzerine enerji sektöründeki faaliyetleri ile ilgili de kısa bir bilgi vererek, "Güneş enerjisi ve hidroelektrik santraller ile ilgili projelerimiz var. Güneş ile ilgili lisans başvurularımız var onların sonuçlanmasını bekliyoruz. Hidroelektrikte ise ÇED raporunu almakla uğraştığımız Isparta'da 24 MW'lık bir proje var" diye konuştu.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.