Deutsche Bank'ın en beğendiği Türk hisseleri

Deutsche Bank'ın en beğendiği Türk hisseleri

Deutsche Bank, Türkiye hisse senedi piyasasında değerlemelerin bir ay öncesine göre daha ucuz olduğunu, ancak aşağı yönlü risklerin BIST 100 için ihtiyatlı duruşu devam ettirmelerine neden olduğunu açıkladı

A+A-

Deutsche Bank, Türkiye hisse senedi piyasasında değerlemelerin bir ay öncesine göre daha ucuz olduğunu, ancak aşağı yönlü risklerin BIST 100 için ihtiyatlı duruşu devam ettirmelerine neden olduğunu bildirdi.

Döviz cinsinden gelirlerinin oranı yüksek inşaat, beyaz eşya ve havacılık gibi sektörledri ile yüksek temettü getirisi vaadeden Telekom sektörünü tercih ettiklerini belirten Deutsche Bank, petrol ve gaz sektörü ile, enerji ve cam sektörlerindeki şirketlerden ise uzaklaştıklarını vurguladı.

Metal ve madencilik sektörü için tavsiyesini, Erdemir'in çekiciliği azalan risk/getiri profili ve madencilik şirketleri için düzenleyici otorite riskleri nedeniyle 'ağırlığını artır'dan 'nötr'e indiren Deutsche Bank, içecek sektörü için tavsiyesini ile Türkiye ve Rusya bira piyasalarının görünümlerindeki göreceli iyileşke nedeniyle 'nötr'e çıkardı.

Faizlerdeki artış nedeniyle gayrimenkul yatırım ortaklığı sektörü için 'ağırlığını artır' tavsiyesini sınırlayan Deutsche Bank, bankalar için tavsiyesini ise 'nötr' olarak korudu.

Deutsche Bank'ın sektörlere göre tavsiye dağılımı şöyle:
Ağırlığını Artır: Havacılık, İnşaat, GYO,Telekom, Beyaz Eşya
Ağırlığını Azalt: Cam, Sigorta, Petrol ve Gaz, Perakende, Enerji
Nötr                   : Otomotiv, Bankacılık, İçecek, Metal ve Madencilik

Deutche Bank'ın en beğendiği hisseler ise Arçelik, Aygaz, Coca Cola İçecek, Emlak GYO, Garanti Bankası, Sabancı Holding, Tekfen Holding, TSKB, Turkcell

En az beğendiği hisseler ise Akenerji, Anadolu Hayat, Enka İnsaat, Migros, Tüpras.

 

ARACI KURUM HİSSE ÖNERİLERİ
 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.