Donfeng-Renault ortaklığını Çin onayladı

Donfeng-Renault ortaklığını Çin onayladı

Donfeng Motor ve Renault'un ortak şirketleri DRAC(Donfeng Renault Automotive Company) bugün itibariyle Çin Ulusal Yatırım ve Reform Komisyonu'ndan(NDRC) kuruluş onayı aldı.

A+A-

Dongfeng Motor ve Renault, bugün itibariyle, ortak şirketleri Dongfeng Renault Automotive Company (DRAC)’nin kuruluşu için Çin Ulusal Yatırım ve Reform Komisyonu’nun (National Development and Reform Commission -NDRC) onayını aldı.

Renault Türkiye açıklamasına göre, Dongfeng Motor ve Renault, ortak üretim şirketi kurma projelerinin Çin resmi makamları tarafından onaylanmasından memnuniyet duydu. İthalat yoluyla Çin’de var olan Renault, Çin otomotiv sektörünün önde gelen bir oyuncusuyla ortaklık kuracak. Bu ortaklık Renault’nun dünyanın en büyük otomobil pazarında iddialı stratejisini hayata geçirmesine olanak verecek.

Bu anlaşma Dongfeng Motor için kaynaklarını artırmak ve otomotiv sektörunde büyüme sürecini hızlandırmak için bir fırsat oluşturacak

Renault Çin pazarındaki varlığını güçlendirmek için ortak şirkete teknolojik uzmanlığı ile endüstriyel know-how’unu getirecek. Dongfeng Motor ve Renault-Nissan’ın desteği ile taraflar araştırma ve geliştirme, satınalma, üretim ve pazarlama dahil, tüm faaliyetlerde yakın işbirliği yapacak.

Açıklmaya göre, imza töreni 16 Aralık 2013’te yapılacak.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.