Ekonomide devir teslim tamam

Ekonomide devir teslim tamam

Zafer Çağlayan Ekonomi Bakanlığı'nı Denizli milletvekili Nihat Zeybekçi'ye devretti

A+A-

Ekonomi Bakanlığı görevini devreden Zafer Çağlayan, Türkiye'nin son 11 yılda büyük devrimler gerçekleştirdiğini ve bunların bazı şer odaklarını ve Türkiye düşmanlarını rahatsız ettiğini belirterek, "Ben biliyor ve inanıyorum ki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve kadrosu bizler, bunları daha fazla rahatsız etmeye devam edeceğiz" dedi.

Çağlayan, bakanlık görevini AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci'ye devretti. Ekonomi Bakanlığındaki devir teslim töreninde konuşan Çağlayan, Zeybekci'ye yeni görevinde başarılar diledi. 

Türkiye'nin çok hassas ve kritik bir dönemden geçtiğini ifade eden Çağlayan, ülkenin son 11 yılda büyük devrimler gerçekleştirdiğini kaydetti. Söz konusu başarıların bazı şer odaklarını ve Türkiye düşmanlarını rahatsız ettiğini anlatan Çağlayan, "Ben biliyor ve inanıyorum ki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve kadrosu bizler, bunları daha fazla rahatsız etmeye devam edeceğiz Allah'ın izniyle" diye konuştu. 

Şahsına, ailesine ve çalışma arkadaşlarına yönelik "ustalıkla düzenlenen bir komployla" karşı karşıya olduklarını dile getiren Çağlayan, bundan dolayı dün Başbakan Erdoğan'dan görevinden affını istediğini söyledi. İstanbul merkezli operasyonun başladığı 17 Aralık sabahı Başbakan Erdoğan'ın kendisini aradığını ve kendisinin de görevinden affını istediğini aktaran Çağlayan, Erdoğan'ın da "Görüşeceğiz, konuşacağız, birlikte değerlendireceğiz" dediğini bildirdi.

Gerçekler ortaya çıkacak

Bulunduğu mevkilere "doymuş" olarak geldiğini belirten Çağlayan, şöyle devam etti: "Şükürler olsun, ben, ailem ve çalışma arkadaşlarım hiçbir yanlış içinde olmadık. Çok çalışmaktan başka hiçbir hatamız yok. Bunu da şeref ve gururla yaptık. Bu iş er ya da geç tüm yönleriyle, tüm gerçekler ortaya çıkacak. Hayatında karakol yüzü görmemiş oğlum maalesef şu anda tutuklu ama daha fazla güçlendik. Çeliğe su verilir. Çelik, dövülerek su alır.

Allah'a şükür, bu konuda eskisinden daha güçlü olduğumu, psikolojik ve moral olarak çok daha yüksek seviyede olduğumu bana düşmanlık yapanlara haykırıyorum. Allah'ın izniyle göreceksiniz, her şey gün gibi ortaya çıkacak. Olay tamamen hükümetimize yöneliktir. Olay, Türkiye Cumhuriyeti'nin gelmiş geçmiş en cesur, en babayiğit, en çalışkan Başbakanı'na karşı bir olaydır. Milletimiz, bu tuzağa düşmeyecektir. Milletimiz, bu tuzağa düşmedi ve bilin ki Allah'ın izniyle bundan daha da güçlenerek çıkacağız."

Faiz lobisinin damarına basmaya devam edeceğiz

Faiz lobisinin ayağına bastıklarını belirten Çağlayan, hayatta olduğu müddetçe faiz lobisinin ayağına değil damarına basmaya devam edeceklerini söyledi. Dış güçlerin etkisinin sınırlı kalacağını ifade eden Çağlayan, "Amaç 4,61'lere düşmüş faizleri tekrar AK Parti öncesinde olduğu gibi yükseltmektir" değerlendirmesinde bulundu. 

Kaos yaratılmak ve Türkiye'nin ekonomik sıkıntıya sokulmak istendiğini dile getiren Çağlayan, Türkiye'nin bu süreci kısa sürede atlatacağını ve herkesin yaptıklarının hesabını vereceğini belirtti. Bakanlığı döneminde bütün çalışma arkadaşları ile rekorlara imza attıklarını kaydeden Çağlayan, göreve geldiğinde 102 milyar dolar olan ihracatın, geçen yıl 152,5 milyar dolara ulaştığını hatırlattı. 

2009 yılında hizmet ihracatının 33,9 milyar dolar iken 2012'de 43,2 milyar dolara çıktığını anlatan Çağlayan, tüm bakanlık personeline çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Çağlayan, "En büyük teşekkürü en fazla ihmal ettiğim aileme yapmak isterim" dedi. Görev süresinin en az 2,5 yılını seyahatlerde geçirdiğini dile getiren Çağlayan, ailesinden kendisine haklarını helal etmelerini istedi. 

(Sürecek)

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.