Emniyet'te görevden almalar devam ediyor

Emniyet'te görevden almalar devam ediyor

İHH deposunun arandığı Kilis'te il emniyet müdürü ve çok sayıda polisin görevden alındı. Emniyet'teki görevden almalar diğer illerde de devam ediyor

A+A-

Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, İHH deposunun arandığı Suriye sınırındaki Kilis'te, Terörle Mücadele Şube Müdürü'nün ardından Emniyet Müdürü Mehmet Akpınar da merkeze alındı. İlde, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli 13 polis de başka şubelere gönderildi.

Suriye sınırındaki Kilis'te, geçen salı günü polisler Van Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı doğrultusunda El Kaide operasyonu kapsamında Yaşar Aktürk Mahallesi'nde bulunan İHH şube ve deposunda arama yaptı. Bir kişinin gözaltına alındığı ve İHH tarafından tepki gösterilen aramadan birkaç saat sonra, Terörle Mücadele Şube Müdürü Devlet Çıngı, Valilik kararıyla görevden alınarak Çocuk Şube Müdürlüğü'ne atandı.

Bu olayın ardından 5 Kasım 2011 tarihinden bu yana Kilis Emniyet Müdürü olarak görev yapan Mehmet Akpınar görevden alındı. Kilis'te şaşkınlıkla karşılanan olayın ardından Mehmet Akpınar'ın yerine Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki Güvenlik Daire Başkanlığı'nda görevli Candemir Özdemir atandı.

Akpınar: Geçici görevlendirme

Görevi bugün Kilis'e gelen Candemir Özdemir'e devreden Mehmet Akpınar,  "Genel Müdürlük emriyle geçici olarak Teftiş Kurulu'nda görevlendirildim. Görevi devrettim, birkaç gün sonra Ankara'ya gideceğim" dedi.

Emniyet Müdürü Akpınar'ın alındığı Kilis'te, İHH aramasının ardından şube müdürünün değiştirildiği Terörle Mücadele Şubesi'nde görevli 2'si komiser 13 polis memuruna da görevden el çektirildi. Sabah saatlerinde valilik kararıyla alınan 13 polisin, başka şubelerde görevlendirileceği bildirildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Tahsin Ateş, Pasaport Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Pasaport Şube Müdürü Gökhan Sezer de Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevine atandı. 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.