En düşük teklifi Vestel verdi

En düşük teklifi Vestel verdi

Fatih projesi için kapalı zarf usulü düzenlenen 675 bin adetlik bilgisayar ihalesinde Vestel, 303.7 milyon lira ile en düşük teklifi verdi

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yürüttüğü Fatih Projesi'nde bilgisayar ihalesine en düşük teklif Vestel'den geldi. Proje kapsamında yapılan tablet bilgisayar alımı ihalesinde 303.7 milyon lira ile en düşük teklifi Vestel verdi. İhalede revize teklifler yarın alınacak.

Dokuzuncu sınıf öğrenci ve öğretmenlerine dağıtılmak üzere 675 bin adet tablet bilgisayar, 550 bin adet kılıf ve 125 bin adet klavye alım ihalesine beş yatırımcı grubu teklif verdi. İhale Komisyonu Başkanı ve MEB Eğitim Bilişim Sistemleri Grup Başkanı Özkan Günday, ihaleye Data Teknik-Pasifik Grup Yayıncılık, Samsung Elektronik, Hewlett Packard, Casper-Exper-Probil, Vestel, Telpa Telekom ve C5 Elektronik'in teklif verdiğini açıklamıştı. Ancak Samsung Elektronik ve Hewlett Packard, kapalı teklif zarflarının açılmasının ardından ihaleden çekilmişti.

Haziran ayında gerçekleştirilen 10.6 milyon adet tablet bilgisayar alım ihalesinin değerlendirme süreci halen devam ettiğinden müfredata göre bu yıl dokuzuncu sınıfların kullanması gereken tablet bilgisayarların alımı için ek ihale düzenlendi. Fatih Projesi kapsamında alınacak 10.6 milyon tablet bilgisayar seti alım ihalesine 11 şirket önyeterlilik için 24 Haziran'da başvuruda bulunmuştu.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.