EPDK 35 firmaya yeni lisans verdi

EPDK 35 firmaya yeni lisans verdi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 35 firmaya yeni lisans verdi, 7 firmanın lisansını iptal etti

A+A-

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 35 firmaya yeni lisans verdi, 7 firmanın lisansını iptal etti. EPDK'nın konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. 

Buna göre, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 11 firmaya tedarik ve 2 firmaya da üretim lisansı verilmesine karar verdi. Kurul, 1 firmanın toptan satış lisansını, 2 firmanın da üretim lisansını sona erdirdi.

Doğal Gaz Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde de 1 firmaya ithalat (Spot LNG) lisansı, 1 firmaya ihracat lisansı, 1 firmaya CNG (Sıkıştırılmış doğal gaz)  iletim ve dağıtım lisansı, 1 firmaya CNG satış lisansı verilmesi kararlaştırıldı.

Petrol Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde ise 4 firmaya madeni yağ lisansı, 1 firmaya dağıtıcı lisansı ve 1 firmaya da depolama lisansı verilmesini kararlaştıran Kurul, 2 firmanın madeni yağ lisansı, 1 firmanın işletme (biodizel) lisansı, 1 firmanın da dağıtıcı lisansını iptal etti.

Kurul, Sıvılaştırılmış Petrol Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 8 firma için LPG depolama lisansı, 4 firma için LPG dağıtıcı lisansı verilmesini uygun buldu. Böylece EPDK, 35 firmaya yeni lisans verirken 7 firmanın da lisansını iptal etti.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.