Erdoğan: Çeteler devlet olma gayretinde

Erdoğan: Çeteler devlet olma gayretinde

Erdoğan Konya'da yaptığı açıklamada operasyonun dış bağlantılı ve hükümeti yıpratmaya dönük çabalar olduğunu söyledi

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan son olayların dış bağlantıları olduğunu bildiklerini ve hükümeti yıpratma amaçlı bu eyleme izin vermeyeceklerini söyledi. 

Başbakan Erdoğan Konya'da Macaristan Başbakanı Orban ile birlikte düzenlediği toplantıda gazetecilerin son olaylar hakkındaki sorularını da cevapladı. Ortada kirli bir operasyon olduğunu söyleyen Erdoğan, 11 yıldır iktidarda oldukarını, 11 yıldır yolsuzlukla mücadele ettiklerini belirterek, bazı çetelerin devlet olma gayreti içinde olduğunu, son olayların bunların bir gayreti olduğunu ve nasıl bağlantıları olduğunu bildiklerini söyledi.

Söz konusu çetelerin Türkiye bağlantılarının da olduğunu söyleyen Erdoğan şöyle devam etti:" Biz 2023'te dünyada ilk 10 içindeki yer almaya çalışırken birilerinin de bunu engelleme çabası var. Bizim iktidarımım öncesinde kamu bankaları görev zararı yazıyordu. Şimdi Avrupa'nın en önemli bankaları arasındalar. Bu operasyonda bu bankaları yaralama hedefi de yer alıyor. Devlet içinde dış bağlantılı bir örgüt var. Bu örgütlenmeyi kesinlikle meydana çıkartacağız. Bu babamızın oğlu olsa dinlemeyiz. Şuymuş buymuş bizi enterese etmez."

Erdoğan, Emniyet'teki görevden almaların devamının gelebileceğini söyledi

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.