Erdoğan: Edepsizlik, alçaklık, adilik...

Erdoğan: Edepsizlik, alçaklık, adilik...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York Times'in 'IŞİD Ankara'da adam topluyor' iddiasına sert tepki gösterdi, derecelendirme kuruluşlarına kızdı

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York Times'in 'IŞİD Ankara'da adam topluyor' iddiasına sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin terör örgütlerine destek verdiği algısı üretilmek istendiğini belirterek "Bu en hafif tabiri ile edepsizliktir, alçaklıktır, adiliktir. Türkiye'yi teröre destek veren bir ülke olarak göstermek bir densizliktir." dedi. Erdoğan, kredi derecelendirme kuruluşları Fitch ve Moody's için ise "Bunlar kendilerini ne zannediyor?" diye tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) 19. Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada Türkiye'nin 30 yılı aşkın bir süredir terörle mücadelesinde her zaman yalnız bırakıldığını ifade etti.

Türkiye'nin ayrım yapmaksızın her türlü terörün ve terör örgütünün karşısında bir ülke olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İslami terör diye bir kavramı asla kabul etmedik ve kabul etmiyoruz. Zira İslam, kavram itibari ile barış tanımında türemiştir. Barış dini olan İslam'a kimse terörü yakıştıramaz. Sünni ve Şii terör kavramlarını kabul etmiyoruz. Mezhepçiliği reddeden bir dinin mensubuyuz." dedi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.