Erdoğan: Tehditlere boyun eğmeyeceğiz

Erdoğan: Tehditlere boyun eğmeyeceğiz

Başbakan doğrudan gönderme yapmadan son gelişmeler için hiçbir tehdide boyun eğmeyeceklerini söyledi

A+A-

Bu sabah İstanbul'da başlayan ve çeşitli kaynakların, ardında yargıda ve emniyette önemli gücü bulunan Gülen hareketinin etkisi olduğunu ileri sürdüğü operasyonun etkileri sürüyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konya'daki törenler sonrası herhangi konuya işaret etmeden yaptığı açıklamasında hiçbir tehdite boyun eğmeyeceklerini söyledi

Arkasına karanlık odakları alanların Türkiye'ye istikamet çizemeyeceğini beliten Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: "Kimin ne hesabı varsa, seçime girip hesaplarını orada görsünler. Sandık dışında hesap görmeye çalışanlara müsaade etmeyiz" diyen Erdoğan, "Haktan ve hak mücadelesinden asla ayrılmayacağız; istedikleri kadar çirkin yola tevessül etsinler... Bu vatan üzerinde kimse operasyona kalkışmasın, kalkıştığında karşısında bizi bulur." 

Başbakan Tayyip Erdoğan ile cemaat arasında dozu iyice artan dershanelerin kapatılması konusuyla iyice beliginleşen gerilim, bir süre önce kamuoyu önünde karşılıklı açıklamalarla devam etmişti. Son olarak Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen AKP Milletvekili Hakan Şükür, cemaat ile hükümet arasında son dönemde yaşanan gerginlik nedeniyle dün akşam partisinden istifa etti.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın çocuklarının gözaltına alındığı bilgisi ise henüz resmen doğrulanamadı.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.