EURUSD yatay

EURUSD yatay

Yunanistan hükümeti adım adım referanduma doğru ilerlerken, Avrupa liderlerinden ve dünya ekonomilerinden açıklamlar gelmeye devam ediyor.

A+A-

A1 FX'in Euro/Dolar paritesine ilişkin değerlendirmeleri şöyle oldu: 

 

AB komisyonu başkanı Juncker Yunanistan’ın birlikten çıkmasını istemediklerini ve anlaşmanın halen Yunanistan’a açık olduğu şeklinde açıklama yaptı. Yunanistan hükümetinin olası referandum ile tekrardan kendilerini masrafa sokacağını belirten yetkililer aynı zamanda anlaşma sağlanması ve Yunanistan’ın temerrüde düşmemesi için yolların olduğunu belirtmektedir. Yunanistan hükümetinden ise halen sert açıklamalar gelmeye devam etmektedir. IMF’e olan borçlarını ödemeyeceklerini belirten Yunan hükümeti referandum konusunda da ısrarcı gözüküyor. ECB başkanı Draghi, Euro Bölgesi ekonomilerinin ihtiyaçları doğrultusunda ellerinden gelen bütün yardımı yapacaklarını belirtmişti, fakat bu açıklamalara rağmen bir ekonominin Euro Birliği’nden ayrılması güven unsurlarını da beraberinde alıp götüreceği düşünülebilir. Teknik olarak incelendiğinde ise, hafta sonu yaşanılan hamleler ile değer kaybıyla başladığı hafta da kayıplarını gri almış görünüyor. İçinde bulunduğu yatay bant içerisine dönen paritenin aynı zamanda gelecek olan açıklamalar ile hareketlerini sertleştirebileceği gözden kaçırılmamalıdır.

Destek: 1,1140 – 1,1080 – 1,1030

Direnç: 1,1220 – 1,1280 – 1,1350  

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.