Fiat'ın 'Aegea'sı Kasım'da satışta

Fiat'ın 'Aegea'sı Kasım'da satışta

Fiat'ın Bursalı yeni sedanı 'Aegea' (Ege) Kasım'da satışta

A+A-

TOFAŞın Yönetim Kurulu Toplantısı için Bursaya gelen Fiat Chrysler Automobiles (FCA) CEOsu Sergio Marchionne ve Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Aegea (Ege) adlı kompakt sedan otomobili birlikte test etti ve nihai üretim onayını verdi.

1968 yılında Fiat Grubu ve Koç Holding arasında başlayan eşit hisseli iş ortaklığını taçlandıran Aegea adlı kompakt sedanın nihai üretim onayı, Bursada gerçekleşen Tofaş Yönetim Kurulu toplantısı sonrası alındı. Tofaşın Yönetim Kurulu Toplantısı için Bursaya gelen Fiat Chrysler Automobiles CEOsu Sergio Marchionne, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç ile birlikte Fiat Aegea model ailesinin ilki olarak yollara çıkacak olan kompakt sedan otomobilin, Tofaş Fabrikasının test pistinde, son deneme sürüşünü gerçekleştirdi. Tofaşı birlikte gezen ve Ar-Ge Merkezinde incelemelerde bulunan Sergio Marcihonne ile Mustafa V. Koç, Fiat Aegea projesinde görev alan Tofaş çalışanlarıyla da bir araya geldi. Mustafa V. Koç yapılan ziyaret ve test sürüşünden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Koç, emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ederken, gelinen noktanın da gurur verici olduğunu ifade etti.

'ÇOK İYİ BİR İŞ ÇIKARDINIZ'

FCA CEOsu Sergio Marchionne de, Fiat Aegea projesinde çalışan tüm Tofaş personelini kutlayarak "Çok iyi bir iş çıkardınız. Yeni kompakt sedan Tofaşın ürün geliştirme ve üretim alanlarında sahip olduğu yüksek yeteneklerinin bir sonucudur" dedi.
Fiatın İtalyadaki FCA Tasarım Merkezinde tasarlanan, Tofaş Ar-Ge ile birlikte Türkiyede geliştirilen ve Bursada üretilecek yeni kompakt sedan modelin dünya ön gösterimi, ilk olarak İstanbul Autoshowda gerçekleştirilmişti.

KASIM AYINDA SATIŞA SUNULUYOR

Toplantılarda ve ziyarette Sergio Marchionne ve Mustafa V. Koça eşlik eden FCA COOsu Alfredo Altavilla ise şunları söyledi:

"Kasım ayından itibaren Türkiyeden başlayarak kademeli olarak satışa sunulacak olan Aegea proje isimli yeni Fiat kompakt sedanın ilk aşamada EMEA Bölgesinde 40 ülkede satışa sunulması hedefleniyor. Bugün araç henüz yola çıkmadan Avrupada beklentilerin daha da arttığını görüyoruz. Mevcut gidişat gösteriyor ki, yeni modelin etki alanı daha da genişleyecek."  

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.