Fitch yine siyaset dedi not için uyardı

Fitch yine siyaset dedi not için uyardı

Fitch yine uyardı: Siyasi hareketlilik sürecek, politika öngörülebilirlik azalırsa not üzerinde baskı yaratır

A+A-

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch'in ülke notu kıdemli direktörü Paul Rawkins, önümüzdeki dönemde Türkiye'deki siyasi hareketliliğin sürmesini beklediğini ve hükümetin politikalarında öngörülebilirliğinin azalması halinde bu durumun kredi notu üzerinde baskı oluşacağını söyledi.

Londra'da düzenlenen konferansta konuşan Rawkins, Türkiye'nin kredi notunun görece yüksek siyasi riski yansıttığını hatırlatarak, "(Siyasi risk) ne zaman olumsuz bir etki yaratabilir? Eğer politikaların hazırlanması, politikaların öngörülebilirliğini etkiler, ekonomi ekibi görevden alınırsa, bu tür faktörler bizim için endişe yaratır" dedi.

Türkiye'de siyasi hareketliliğin süreceğini öngördüklerini ifade eden Rawkins, iktidar partisinin ekonomik refah vaadini gerçekleştirdiğini ifade ederek, "Genel seçimlerin erkene alınması söz konusu olabilir. Siyasi hareketliliğin devam etmesini bekliyoruz. Şu anda ekonomik refah diğer endişelerin önünde" dedi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.