Fitch'ten seçim sonrası uyarısı

Fitch'ten seçim sonrası uyarısı

Derecelendirme kuruluşu Fitch, seçim sonrasında yüksek büyüme yanlısı bir ekibin yönetime geçmesinin risk yaratabileceğini açıkladı

A+A-

Derecelendirme kuruluşu Fitch, seçim sonrasında yüksek büyüme yanlısı bir ekibin yönetime geçmesinin risk yaratabileceğini açıkladı.

Türkiye’nin kredi notunu geçen Cuma günü BBB- olarak teyit eden kredi derecelendirme kuruluşu, “Seçimler sonrası ekonomi yönetiminde değişim olursa, bu ekibin ne kadar ekonomik büyüme yanlısı olacağı önemli, yüksek büyüme yanlısı bir ekip risk yaratabilir” açıklamasını yaptı.

Fitch Ratings, dün yaptığı açıklamada Türkiye'nin kredi notlarını ve görünümünü teyit etmesinin ardından bugün Türkiye'nin ve Türk bankalarının kredi notlarının ve görünümlerinin değerlendirileceği bir telekonferan düzenleyeceğini duyurmuştu. Telekonferansa Fitch ülke kredi notları bölümü başkanı James McCormack, Fitch'in ülke kredi notları bölümü kıdemli direktörü Paul Rawkins ve Fitch'in bankacılık ekibi kıdemli direktörü Janine Dow katıldı.

 

FITCH TÜRKİYE'NİN NOTUNU DEĞİŞTİRMEDİ

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.