Galatasaray'da payı alım hakkı 22.41 TL

Galatasaray'da payı alım hakkı 22.41 TL

Galatasaray hisseleri "pay alım hakkına sahip yatırımcılara" 22.41 liradan satılacak

A+A-

Borsa İstanbul'da ilk seansı 23.05 liradan kapatan Galatasaray Sportif AŞ hisseleri "pay alım hakkına sahip yatırımcılar" için Galatasaray Kulübü'nde 22.41 liradan satılacak.

Sermaye Piyasası Kurulu, (SPK) Galatasaray Sportif AŞ tarafından bedelli sermaye artırımı yoluyla çıkarılacak payların Galatasaray Spor Kulübü Derneği'ne tahsisli olarak satılması sonrasında, Şirket'in Kulüp dışındaki ortaklarına, talep etmeleri durumunda Kulüp'ün tahsisli olarak payları satın aldığı tarihte Şirket'te sahip oldukları payları oranında 30 gün boyunca alma hakkı tanınmıştı.

Galatasaray Kulübü, SPK'nin kararları doğrultusunda şirketin sermaye artırımında artırılan 7 milyon 704 bin 578 lira nominal değerli payların tamamını tek başına kullanmıştı. Yine SPK kararı gereği 30 gün boyunca  "pay alım hakkına sahip yatırımcılar" yani 26 Şubat'ta hesabında Galatasaray Sporif AŞ paylarına sahip yatırımcılar, bugünden itibaren Galatasaray Kulübüne başvurarak paylarının yüzde 55.27'si oranındaki yeni payları 22.41 liradan alabilecek.

Galatasaray hisseleri bugün Borsa İstanbul'da ilk seansı 23.05 liradan kapatırken, seans içinde en yüksek 23.95 lirayı gördü. Bugün itibariyle Galatasaray Kulübü'nden 22.41 TL'den pay alabilecek, pay alım hakkına sahip yatırımcılar Borsa İstanbul'da hisse fiyatı ne olursa olsun bu hakkı aynı fiyattan 28 Mart'a kadar kullanabilecekler.

Şirketten yapılan açıklamada  "pay alım hakkına sahip yatırımcıların" KAP'ta yayımlanan talep formunu Deniz Yatırım'a fakslamaları gerektiği, pay bedelinin ise saat 17.00'ye kadar gönderebilecekleri, bu saatten sonra alınan bedellerin ertesi iş günü işleme koyulacağı belirtildi.

Açıklamada "Pay bedeli gönderimini takip eden 2. iş günü saat 17.00'ye kadar yatırımcının MKK tarafından onaylanan satın alabileceği pay adedi, talep formunda belirtilen yatırım hesabına Deniz Yatırım tarafından Kulüp hesabından virmanlanacaktır" denildi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.