Global Liman'ın halka arzı iptal

Global Liman'ın halka arzı iptal

Global Yatırım Holding'in 7 Mayıs'taki halka arzı iptal edildi.

A+A-

Global Yatırım Holding'in 7 Mayıs'taki halka arzı iptal edildi. Şirket iptalin nedenini, yeni liman satın alma projelerini özel bir şirket olarak yürütmeye karar vermesi olarak açıkladı.

Global Yatırım Holding bağlı ortaklığı Global Liman'ın halka arzında 7 Mayıs'taki halka arzında talebin tahsisatın üzerinde gelmesine karşın; şirketin bundan sonraki yeni liman satın alma projelerini özel bir şirket olarak yürütmesine karar verdiğini, bu nedenle de halka arzın iptal edildiğini duyurdu.

Global Yatırım Holding'den KAP'a yapılan açıklamada, Global Liman'ın borçlanma piyasalarındaki imkanlarını da gözönüne alarak, stratejik yatırımcılar veya özel sermaye fonları ile işbirliğini değerlendirmeyi planladığı belirtildi.

Açıklamaya göre, Global Liman'ın ek satış dahil 37.66 milyon adet hissesinin halka arzında toplam talep 51 milyon lira ile arz miktarının üzerinde gerçekleşti.

Toplam yabancı yatırımcı talebi yabancı yatırımcılara ayrılan tahsisin önemli miktarda üzerinde oluşurken; yurtiçi kurumsal ve bireysel yatırımcı talebi de kendilerine ayrılan tahsisi karşıladı. Yabancı yatırımcı talebi Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (halka arzın yüzde 20'si) yanı sıra Amerika, Avrupa ve Asya'dan çoğunluğu uzun vadeli yatırımcılardan oluşan çeşitli yatırım kuruluşlarından gelen emirlerden oluştu.

Hisseler yeniden işleme açıldı

Açıklamanın ardından Borsa İstanbul'dan KAP'a yapılan açıklamada, ilk seansta işleme kapatılan Global Yatırım Holding hisselerinin saat 14:20'de yeniden işleme açıldığı belirtildi.

Buna göre, saat 14:20 -14:30 arasında açılış seansı yapılacak olan hisse, 14:35'ten itibaren sürekli müzayede bölümünde yeniden işleme açıldı.

Global Yatırım Holding hisseleri, bu sabah şirketin talebi üzerine Borsa İstanbul tarafından geçici olarak işleme kapatılmıştı.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.