Halkbank'tan kampanya haberine açıklama

Halkbank'tan kampanya haberine açıklama

Halkbank bugün internet sitelerinde yer alan, kredi kampanyasının yanlış planlandığı ve erken bitirildiği haberleri ile ilgili açıklama yaptı.

A+A-

Halkbank bugün internet sitelerinde yer alan, kredi kampanyasının yanlış planlandığı ve erken bitirildiği haberleri ile ilgili açıklama yaptı. Banka tarafından KAP'A gönderilen açıklama şu şekilde

"Hürriyet Gazetesi'nin 19 Mart 2015 tarihli nüshasında ve internet sitesinde yayımlanan "5.000 Lira faizsiz kredi verdi " ve "Faizsiz kredi bir günde bitti " başlıklı haberlerdeki ve bu haberlere atfen bazı internet sitelerinde yer alan yayınlardaki; Bankamızın Taksitli Nakit Avans kampanyası hakkındaki ve bu kampanya ile Hazine'nin ve hisse yatırımcılarımızın zarara uğratıldığına dair tespitler, gerçeğe aykırı ve kamuoyunu yanıltıcı niteliktedir.

Bankamız sektördeki tüm bankaların uyguladığı şekliyle, Paraf markasının büyütülmesi ve karlılık hedefi başta olmak üzere, yeni müşteri kazanımı, müşteri sadakatinin artırılması, ciro, pazar payının büyütülmesi, inaktif müşterilerin aktifleştirilmesi ve kayıp müşterilerin geri kazanımı amaçlarıyla Paraf kart kullanıcısı tüm müşterilerine ve ihtiyaçlarına göre daha dar müşteri segmentlerine özel ürün ve hizmetler geliştirmekte ve bunların etkin biçimde sunulması adına da kampanyalar düzenlenmektedir.

Haberlerde bahsi geçen Taksitli Nakit Avans kampanyası da kredi kart aktifliğinin artırılması, taksit süresi içinde kart ciro artışına yardımcı olması, kartın kredili kullanım olanağını yükseltmesi ve diğer bankacılık ürün ve hizmetlerinin çapraz satışında ilave fırsatlar sunması nedeniyle hem sektörde hem de Bankamızda yaygın biçimde kullanılmaktadır.

Taksitli Nakit Avans kampanyası, 2013 yılbaşından itibaren tüm müşterilerimize standart olarak sunulurken, genel pazarlama hedeflerimize sunduğu katkılar nedeniyle belirli tanıtım bütçesi içinde belirli süreli kampanyalar da ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Kampanya yürürlükte kaldığı 2 gün içinde belirlenen hedefine ulaşmıştır. Kampanyanın maliyeti, yukarıda açıklanan amaçlar kapsamında elde edilecek toplam karlılık ve verimliliğin altında kalacağı gibi Hazine'nin veya hisse yatırımcılarımızın zarara uğratılması söz konusu dahi değildir.

Taksitli Nakit Avans kampanyamız, diğer tüm kampanyalarda olduğu gibi tamamıyla sistem üzerinden anlık olarak izlenmiş, yönetilmiş ve sonuçlandırılmıştır. Bankamız, genel pazarlama hedefleri doğrultusunda kamusal sorumlulukları ve yatırımcıların beklentilerine uygun ürün ve hizmetleri geliştirmeye devam edecektir.  "

 

İŞTE HALKBANK'IN HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTIĞI HABER

 

 

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar; inançlara saldırı içeren ve doğru imla kuralları ile yazılmamış,ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.